Středa 3. června 2020, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 3. června 2020 Tamara

Čeští a moravští frotéři se bouří: "Pane premiére Babiši, ihned odvolejte nouzový stav!"

2. 04. 2020 14:14:14
Patrně si to málokdo z vás uvědomuje, ale již několik týdnů trvajícím nouzovým stavem, vyhlášeným na celém území ČR, trpí kromě tisíců našich firem, podnikatelů a drobných živnostníků i desetitisíce českých a moravských frotérů.

Tzv. frotérství (frotérismus), tedy záměrné dotýkání se a "tření" o anonymní, neznámé ženy za účelem sexuálního vzrušení, odehrávající se ze strany mužů především v různých tlačenicích, frontách, davech, či v dopravních prostředcích, bylo aktuálně probíhajícím nouzovým stavem v ČR postiženo zdaleka nejvíce. Jak na nedávném mimořádném sjezdu České a moravské asociace frotérů (ČMAF) v Praze uvedl její předseda, Mgr. Petr Dotěrný, je aktuální situace pro desetitisíce našich frotérů zoufalá, ba téměř až katastrofální.

"Vylidněné ulice, vyprázdněné dopravní prostředky, zavřená kina a divadla, zrušené koncerty, to vše nás aktuálně doslova ničí a nepředstavitelně, především psychicky, deptá. Situace je skutečně více než vážná a je třeba ji urychleně řešit. Vyzýváme proto tímto vládu ČR, aby co nejdříve zrušila nouzový stav v celé republice a ukončila tak momentální tíživou a v mnoha případech přímo bezvýchodnou situaci nás všech, tedy desetitisíců českých a moravských frotérů," konstatuje sice rezolutně, ale současně se znatelně posmutnělým až vyčerpaným výrazem ve tváři pan Dotěrný, na kterého, mimochodem, pravidelně "natrefíte" především ve stanici metra Anděl, kde se specializuje na zdejší velice frekventované a cestujícími hojně využívané eskalátory, ústící ze stanice metra směrem k nedalekému obchodnímu centru, či na přilehlé autobusové nádraží...

Vůbec žádné servítky si naopak nebere první místopředseda ČMAF, pan Tomáš Mačkal. "Ten, kdo vymyslel chození na veřejnosti maximálně ve dvou lidech a především dvoumetrové rozestupy ve frontách, ten by zasluhoval pár facek!" hřímá evidentně rozezlený pan Mačkal, jehož doménou jsou pro změnu zejména sezónní a slevové akce v pražských pobočkách obchodního řetězce Kaufland, přičemž ponejvíce "operuje" především v tamních odděleních ovoce a zeleniny, či čerstvého pečiva. V zimním období potom s velkou oblibou vyhledává především hojně navštěvovaná místa s venkovním prodejem kaprů a vánočních stromků...

Oprávněný vztek pana Mačkala mírní druhý místopředseda ČMAF, pan Václav Tlačil. "Na druhou stranu, začínají se již také pomalu objevovat ony pověstné první pozitivní "vlaštovky", které mě osobně naplňují poměrně značným optimismem. Mám na mysli především počínající fronty před našimi úřady práce, či správami sociálního zabezpečení," konstatuje se znatelným úsměvem ve tváři a s jiskérkami až ohýnky v očích pan Tlačil, na kterého "narazíte" povětšinou v tramvaji číslo 26, v době vrcholící odpolední dopravní špičky, či před nespočtem pražských kinosálů. Specializací pana Tlačila jsou přitom zejména premiéry amerických filmových trháků...

Negativní ohlasy na nouzový stav v ČR se ovšem neozývají pouze z úst českých a moravských frotérů, ale naopak i z opačné strany pomyslné barikády. "Už mi to začíná chybět, a to docela hodně," vysvětluje čestný host mimořádného sjezdu ČMAF, i ve svém poměrně zralém věku stále atraktivní, 69letá penzistka Miluše Povolná z Prahy 1. "Manžel o mě, i přes mou maximální snahu, již několik posledních let prakticky nejeví žádný zájem a tak jsou ty pravidelné tlačenice a mačkanice v pražských tramvajích pro mě vlastně jediným kontaktem s mužským tělem. Hlavně mezi Vodičkovou a Hlavním nádražím, nebo z Malostranské směrem do centra, to bývá mazec. Někteří z vás zkrátka vědí, jak se říká, kam sáhnout..." konstatuje zpoza řečnického pultu se šibalským úsměvem na tváři, ale současně stydlivě až provinile, červenající se paní Miluše a všichni delegáti v sále její odvážnou a téměř až intimní zpověď nadšeně odměňují několik minut trvajícím skandovaným potleskem ve stoje...

Jak nicméně na samotný závěr mimořádného sjezdu ČMAF dodává její předseda, Mgr. Dotěrný, nevyslyší-li vláda jejich požadavky, budou její členové nuceni přistoupit k celorepublikovému organizování nátlakových akcí typu záměrně vytvořených a uměle vyvolaných tlačenic především v prostorách stanic a zastávek městské hromadné dopravy, či u vchodů do prodejen s potravinami. Vyloučeny nejsou ani záměrně, cíleně vyvolané a širokou pozornost přitahujicí situace na veřejnosti, jakými jsou třeba důmyslně předstírané prezentace a nabídky kosmetiky, bižuterie, či drobných kuchyňských potřeb zdarma, za účelem následného srocení početného davu zvědavců, především z řad příslušnic ženského pohlaví...

Autor: Filip Fuchs | čtvrtek 2.4.2020 14:14 | karma článku: 28.02 | přečteno: 1958x

Další články blogera

Filip Fuchs

Až nám jednou Rusko vyhlásí válku, tak se tomu hlavně potom všichni nedivte...

"Tak tě tady u mě vítám, kamaráde! Hlavně se, prosím tě, nelekni, jsem tady totiž dohromady v patnácti provedeních: žula, vápenec, bronz... Ale také jeden mramor, v něm se cítím asi nejlépe."

14.4.2020 v 13:13 | Karma článku: 26.02 | Přečteno: 1611 | Diskuse

Filip Fuchs

Nářky kolegů podnikatelů vůbec nechápu. Vy jako nemáte žádnou finanční rezervu, nebo co?

Úvodem svého blogu bych se předem omluvil za poněkud ostřejší tón jeho nadpisu, ale nemohu si pomoci. Ač chápu, že stávající situace kolem pandemie COVID-19 citelně doléhá na mnohé podnikatele a firmy, za svým názorem si stojím.

6.4.2020 v 13:13 | Karma článku: 47.10 | Přečteno: 24288 | Diskuse

Filip Fuchs

Neuvěřitelně smolný příběh studenta z Olomouce: "Koronavirus mě dohnal až k zoufalství!"

Pokud by se uděloval jakýsi pomyslný titul Smolař roku, tím nejžhavějším kandidátem na něj by se bezpochyby stal Tomáš K., 23letý vysokoškolský student filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Ostatně, posuďte sami.

21.3.2020 v 13:13 | Karma článku: 30.07 | Přečteno: 1704 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Tichý(Bnj)

Proč současný systém (matrix) odmítá jednoduchost?

Protože je založen na složitosti. Díky ní může udržovat chaos. Díky tomu může úzká vrstva lidí ovládat druhé lidi a přivlastnit si zisky.

3.6.2020 v 16:00 | Karma článku: 9.44 | Přečteno: 116 | Diskuse

Jan Pražák

Já se za ty svý velký vytahaný prsa nestydím!

„Honzo, neskočil bys se mnou po práci na kafe? Potřebuju si ověřit, jestli jsem v týhle moderní době ještě pořád normální.“ Maruščina otázka mě sice trochu zaskočila, ale rád jsem souhlasil a těšil se, čím mě tentokrát překvapí.

3.6.2020 v 14:37 | Karma článku: 20.27 | Přečteno: 473 | Diskuse

Karel Trčálek

Bůh není tajemství, pane Halíku! Věroučná polemika s Mistrem Tomášem Halíkem

Mistr Tomáš Halík včera oslavil narozeniny a tak jsem si řekl, že u této příležitosti napadnu jeho základní tezi, kterou hlásá ve svých blasfemických spisech

2.6.2020 v 18:26 | Karma článku: 17.71 | Přečteno: 739 | Diskuse

František Skopal

Víra už nestačí! Je potřeba přesvědčení!

Začnu krátkým poučným příběhem: Velmi dlouho nepršelo a místní farář vyzval vesničany, aby přišli do kostela a modlili se za déšť.

2.6.2020 v 15:55 | Karma článku: 11.38 | Přečteno: 347 | Diskuse

David Gruber

Angličtina se vyvíjí ke genderové dokonalosti

Tak podle instrukce OSN se už prý nemá hasičovi říkat fireman, ale firefighter. A odzvání congressmanům, protože to propříště budou legislators, tedy legislátoři. A co byste použili místo girlfriend/boyfriend? No přece – partner.

2.6.2020 v 13:09 | Karma článku: 33.20 | Přečteno: 1225 | Diskuse
Počet článků 208 Celková karma 33.72 Průměrná čtenost 3590

Už vím, co všechno pro mě znamenáte, jak moc jste pro mě důležití a jak moc vás mám rád, vážení čtenáři a blogeři. Motto: Váš úsměv = moje radost a odměna.

Najdete na iDNES.cz