Karel Gott: "Zbigniew Czendlik mi to pořádně zavařil. Ale já jsem to nakonec zvládl!"

17. 10. 2019 13:13:13
Když minulou sobotu, v rámci zádušní mše za Karla Gotta, pronesl římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik dnes již památnou větu: "A i Tobě, Bože, jeho koncert doporučuji.", patrně ani on sám netušil, co všechno tím způsobí.

Karel Gott je vyhlášený svou pracovitostí a nejinak tomu bylo i v posledních dnech, kdy měl v Nebi opravdu hodně napilno. Například na podobě svého Vánočního turné 2019 začal bez většího otálení pracovat hned od středy 2. října. Že šlo z jeho strany o správné rozhodnutí, o tom svědčí již předprodej vstupenek na jeho první koncert. V rekordně krátkém čase vyprodaná Heaven Arena s kapacitou 150 000 diváků hovoří za vše. Mistrovi se ji podařilo vyprodat za pouhé 4 minuty a 38 vteřin, čímž překonal dosavadní rekordy Elvise Presleyho ze 17. srpna 1977 (5 minut a 13 vteřin) a Franka Sinatry z 15. května 1998 (5 minut a 19 vteřin). A to přitom rezervační systém Skyportal několikrát zkolaboval v důsledku svého naprostého přetížení. Nebýt těchto výpadků, mohl se konečný čas dostat i pod magické čtyři minuty.

Ale nejen to. V rámci svého prosincového Vánočního turné 2019 vyprodal nakonec Karel Gott proslulou Heaven Arenu celkem dvacetkrát a jeho koncerty tak zhlédnou rovné tři miliony diváků! Od ledna 2020 měl potom Mistr v plánu zhruba tříměsíční pauzu, aby se mohl dostatečně připravit na své Jarní turné (mimochodem, aktuálně též beznadějně vyprodané), ovšem to ještě netušil, jaké pozdvižení vyvolá právě ona - zdánlivě nevinná, věta z úst Zbigniewa Czendlika.

"Zbigniew to bezpochyby myslel v dobrém a i mně jeho slova vyvolala úsměv na tváři," vysvětluje Karel Gott a pokračuje. "Jak velký ohlas to tady nakonec mělo, to mě ovšem upřímně šokovalo. Poté, co mi v neděli ráno Bůh skutečně telefonicky potvrdil svou účast na jednom z mých prosincových koncertů, stoupl zájem fanoušků o mou produkci hned několikasetnásobně a já jsem tak musel svůj již naplánovaný program úplně překopat. Takže, žádná tříměsíční pauza, žádné zbytečné prodlevy. V roce 2020 odehrajeme celkem 300 koncertů, dohromady pro 45 milionů diváků, přes to nejede vlak! Bůh mi navíc přislíbil, že speciálně kvůli mně bude kapacita zdejší Heaven Areny od ledna 2021 rozšířena až na 200 000 diváků, což by bylo - s ohledem na plánovaných pět až sedm mých zbrusu nových alb, vydaných v příštím roce, naprosto fantastické!" culí se Mistr a uznale pokyvuje hlavou nad vstřícností a dobrým hudebním vkusem Boha.

Ne všichni z jeho týmu ale zpočátku sdíleli takové nadšení.

"Mám zavedenou a prosperující modelingovou agenturu, do hudební branže se mi zpátky už moc vracet nechtělo," vysvětluje vyhlášený milovník ženské krásy, Jiří Štaidl. "Nakonec mě ale Karel přemluvil a musím se přiznat, že pár nových textů už pro něj mám. A všechny se Karlovi moc líbí, což je skvělé. Neznám lepší motivaci k naší další vzájemné spolupráci, než Karlovo osobní uznání!"

Nadšením zpočátku neoplýval ani druhý ze staronového Mistrova týmu.

"Upřímně, vlastně ani nevím, kde ho mám," vysvětluje tak trochu otráveně Rudolf Rokl, když hovoří o svém klavíru. "Snad bude zarovnaný někde vzadu v mém nevyužívaném skleníku, možná ve dřevníku. Opravdu netuším. Nehrál jsem na něj už dobrých dvacet let, bez Karla to zkrátka nebylo ono. Kdo ví, jestli to vůbec ještě zvládnu. Ale Karel je Karel, tomu se spolupráce neodmítá. Doufám tedy, že se do své bývalé formy dostanu co nejrychleji. "

Třetí z bývalých Mistrových kolegů ani netušil, že se Karel Gott odebral do "jiných sfér".

"Tak to je pro mě úplná novinka. Nemám totiž připojení ke skynetu, to víte, jsem ještě ze staré školy," vysvětluje Zdeněk Borovec, právě dokončující na svém psacím stroji text nové písně pro Waldemara Matušku. "Ale na případnou spolupráci s Karlem se moc těším. Pouze netuším, jak mě Karel zkontaktuje, nemám totiž ani mobil..." zastydí se provinile pan Borovec.

Naopak s obrovskou radostí a nadšením přijal nabídku na spolupráci čtvrtý z oslovených.

"Už jsem pomalu začínal věřit tomu, že Karel je opravdu nesmrtelný a my dva se spolu už nikdy nesetkáme," vysvětluje Karel Svoboda. "Mám toho pro něj mraky. Takové množství nových melodií, že mu z nich půjde hlava kolem! Doufám, že se mi ho časem podaří přemluvit i na nějakou tu roli v některém ze svých muzikálů. Muzikály tady totiž frčí neskutečně, ještě víc než v Praze."

A jak vstřícnost a ochotu svých staronových kolegů hodnotí samotný Karel Gott?

"Mohu vám upřímně říci, přátelé, že toto jsem opravdu, ale opravdu nečekal!" konstatuje Mistr se svým typickým potutelným úsměvem na tváři a současně při listování denním tiskem a pročítání novinek "ze zahraničí" s povděkem kvituje čerstvou zprávu, že i v pořadí třetí a čtvrtý generální úklid pietního místa před jeho bývalou vilou na Bertramce proběhl bez větších problémů a že ten pátý v pořadí je předběžně naplánovaný na přelom listopadu a prosince...

Autor: Filip Fuchs | čtvrtek 17.10.2019 13:13 | karma článku: 35.76 | přečteno: 2659x

Další články blogera

Filip Fuchs

Pozor! Důkladnou očistu organismu není radno podceňovat. Obzvláště teď na podzim!

"Tak nám to uteklo jako voda, co říkáte? A myslím, že to ani nebolelo. Čím tedy dnešní závěrečný den začneme?"

21.10.2019 v 13:13 | Karma článku: 19.10 | Přečteno: 353 | Diskuse

Filip Fuchs

Rozhodnuto! Pošťačkou roku 2018 se stala Anna Neoblomná. Prodala 395 000 stíracích losů!

Rok se s rokem sešel a Česká pošta opět oceňovala svoje nejlepší zaměstnance. A stejně jako v předchozích letech, tak se ani letos žádné překvapení nekonalo. Již popatnácté v řadě si vítězství odnesla paní Anna Neoblomná z Prahy.

4.3.2019 v 13:13 | Karma článku: 45.06 | Přečteno: 7140 | Diskuse

Filip Fuchs

Otevřený dopis Ramiho Maleka (Bohemian Rhapsody) blogerovi iDNES.cz Davidu Vlkovi

Milý Davide, zdravím Tě z Los Angeles! Asi tušíš, že toho mám teď, nedlouho po Oscarech, až nad hlavu, ale na Tvůj blog si udělám čas vždycky. To je prostě moje srdcovka! Však se také spolu známe už nějaký ten pátek, ne?

1.3.2019 v 13:13 | Karma článku: 34.13 | Přečteno: 1955 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Iva Marková

Dopisy dětí... Dětí?

Před patnácti lety jsem chtěla do školy dělat nějakou práci o Miladě Horákové. Nakonec jsem si zvolila

13.11.2019 v 20:36 | Karma článku: 13.04 | Přečteno: 331 | Diskuse

Beata Krusic

Zde by měly kvést růže...

Přesně si vzpomínám na dobu, kdy ve mně název knihy - Zde by měly kvést růže.., rozezníval struny touhy objevovat život a s pokorou pak přijímat i fakt, že zde, bohužel, jenom růže nekvetou...

13.11.2019 v 16:29 | Karma článku: 10.60 | Přečteno: 296 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Arogantní Járo Slávik velmi ublížil jednomu člověku

Při posledním vysílání Tv Prima Česko-slovensko má talent vyhodil Járo Slávik arogantně jednoho zpěváka, který je autorem jak svých textů, tak i hudby. Jeho slova se derou z duše ven tak, jak je uslyšíte. Mají svojí příčinu.

13.11.2019 v 15:44 | Karma článku: 21.74 | Přečteno: 1522 | Diskuse

Beata Krusic

"Dolej si číš a zapudruj si pláč....."

Those were The days - Dorogoj dlínoju - Dolej si číš a zapudruj si pláč.... Tohle je všechno je jedna krásná a zároveň moc smutná vzpomínka. Vzpomínka na někoho, kdo byl a už tu není.

13.11.2019 v 6:15 | Karma článku: 13.63 | Přečteno: 432 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Tak mi přišlo na mysl

Občas ve snu, občas uprostřed práce, debaty, procházky, mne něco napadne. Někdy si vzpomenu a zapíšu do notýsku. Pak někdy zapíšu i do svého webového glosáře.

12.11.2019 v 21:14 | Karma článku: 9.46 | Přečteno: 140 | Diskuse
Počet článků 203 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3518

Už vím, co všechno pro mě znamenáte, jak moc jste pro mě důležití a jak moc vás mám rád, vážení čtenáři a blogeři. Motto: Váš úsměv = moje radost a odměna.

Najdete na iDNES.cz