Středa 3. června 2020, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 3. června 2020 Tamara

Karel Gott: "Zbigniew Czendlik mi to pořádně zavařil. Ale já jsem to nakonec zvládl!"

17. 10. 2019 13:13:13
Když minulou sobotu, v rámci zádušní mše za Karla Gotta, pronesl římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik dnes již památnou větu: "A i Tobě, Bože, jeho koncert doporučuji.", patrně ani on sám netušil, co všechno tím způsobí.

Karel Gott je vyhlášený svou pracovitostí a nejinak tomu bylo i v posledních dnech, kdy měl v Nebi opravdu hodně napilno. Například na podobě svého Vánočního turné 2019 začal bez většího otálení pracovat hned od středy 2. října. Že šlo z jeho strany o správné rozhodnutí, o tom svědčí již předprodej vstupenek na jeho první koncert. V rekordně krátkém čase vyprodaná Heaven Arena s kapacitou 150 000 diváků hovoří za vše. Mistrovi se ji podařilo vyprodat za pouhé 4 minuty a 38 vteřin, čímž překonal dosavadní rekordy Elvise Presleyho ze 17. srpna 1977 (5 minut a 13 vteřin) a Franka Sinatry z 15. května 1998 (5 minut a 19 vteřin). A to přitom rezervační systém Skyportal několikrát zkolaboval v důsledku svého naprostého přetížení. Nebýt těchto výpadků, mohl se konečný čas dostat i pod magické čtyři minuty.

Ale nejen to. V rámci svého prosincového Vánočního turné 2019 vyprodal nakonec Karel Gott proslulou Heaven Arenu celkem dvacetkrát a jeho koncerty tak zhlédnou rovné tři miliony diváků! Od ledna 2020 měl potom Mistr v plánu zhruba tříměsíční pauzu, aby se mohl dostatečně připravit na své Jarní turné (mimochodem, aktuálně též beznadějně vyprodané), ovšem to ještě netušil, jaké pozdvižení vyvolá právě ona - zdánlivě nevinná, věta z úst Zbigniewa Czendlika.

"Zbigniew to bezpochyby myslel v dobrém a i mně jeho slova vyvolala úsměv na tváři," vysvětluje Karel Gott a pokračuje. "Jak velký ohlas to tady nakonec mělo, to mě ovšem upřímně šokovalo. Poté, co mi v neděli ráno Bůh skutečně telefonicky potvrdil svou účast na jednom z mých prosincových koncertů, stoupl zájem fanoušků o mou produkci hned několikasetnásobně a já jsem tak musel svůj již naplánovaný program úplně překopat. Takže, žádná tříměsíční pauza, žádné zbytečné prodlevy. V roce 2020 odehrajeme celkem 300 koncertů, dohromady pro 45 milionů diváků, přes to nejede vlak! Bůh mi navíc přislíbil, že speciálně kvůli mně bude kapacita zdejší Heaven Areny od ledna 2021 rozšířena až na 200 000 diváků, což by bylo - s ohledem na plánovaných pět až sedm mých zbrusu nových alb, vydaných v příštím roce, naprosto fantastické!" culí se Mistr a uznale pokyvuje hlavou nad vstřícností a dobrým hudebním vkusem Boha.

Ne všichni z jeho týmu ale zpočátku sdíleli takové nadšení.

"Mám zavedenou a prosperující modelingovou agenturu, do hudební branže se mi zpátky už moc vracet nechtělo," vysvětluje vyhlášený milovník ženské krásy, Jiří Štaidl. "Nakonec mě ale Karel přemluvil a musím se přiznat, že pár nových textů už pro něj mám. A všechny se Karlovi moc líbí, což je skvělé. Neznám lepší motivaci k naší další vzájemné spolupráci, než Karlovo osobní uznání!"

Nadšením zpočátku neoplýval ani druhý ze staronového Mistrova týmu.

"Upřímně, vlastně ani nevím, kde ho mám," vysvětluje tak trochu otráveně Rudolf Rokl, když hovoří o svém klavíru. "Snad bude zarovnaný někde vzadu v mém nevyužívaném skleníku, možná ve dřevníku. Opravdu netuším. Nehrál jsem na něj už dobrých dvacet let, bez Karla to zkrátka nebylo ono. Kdo ví, jestli to vůbec ještě zvládnu. Ale Karel je Karel, tomu se spolupráce neodmítá. Doufám tedy, že se do své bývalé formy dostanu co nejrychleji. "

Třetí z bývalých Mistrových kolegů ani netušil, že se Karel Gott odebral do "jiných sfér".

"Tak to je pro mě úplná novinka. Nemám totiž připojení ke skynetu, to víte, jsem ještě ze staré školy," vysvětluje Zdeněk Borovec, právě dokončující na svém psacím stroji text nové písně pro Waldemara Matušku. "Ale na případnou spolupráci s Karlem se moc těším. Pouze netuším, jak mě Karel zkontaktuje, nemám totiž ani mobil..." zastydí se provinile pan Borovec.

Naopak s obrovskou radostí a nadšením přijal nabídku na spolupráci čtvrtý z oslovených.

"Už jsem pomalu začínal věřit tomu, že Karel je opravdu nesmrtelný a my dva se spolu už nikdy nesetkáme," vysvětluje Karel Svoboda. "Mám toho pro něj mraky. Takové množství nových melodií, že mu z nich půjde hlava kolem! Doufám, že se mi ho časem podaří přemluvit i na nějakou tu roli v některém ze svých muzikálů. Muzikály tady totiž frčí neskutečně, ještě víc než v Praze."

A jak vstřícnost a ochotu svých staronových kolegů hodnotí samotný Karel Gott?

"Mohu vám upřímně říci, přátelé, že toto jsem opravdu, ale opravdu nečekal!" konstatuje Mistr se svým typickým potutelným úsměvem na tváři a současně při listování denním tiskem a pročítání novinek "ze zahraničí" s povděkem kvituje čerstvou zprávu, že i v pořadí třetí a čtvrtý generální úklid pietního místa před jeho bývalou vilou na Bertramce proběhl bez větších problémů a že ten pátý v pořadí je předběžně naplánovaný na přelom listopadu a prosince...

Autor: Filip Fuchs | čtvrtek 17.10.2019 13:13 | karma článku: 36.06 | přečteno: 2748x

Další články blogera

Filip Fuchs

Až nám jednou Rusko vyhlásí válku, tak se tomu hlavně potom všichni nedivte...

"Tak tě tady u mě vítám, kamaráde! Hlavně se, prosím tě, nelekni, jsem tady totiž dohromady v patnácti provedeních: žula, vápenec, bronz... Ale také jeden mramor, v něm se cítím asi nejlépe."

14.4.2020 v 13:13 | Karma článku: 26.02 | Přečteno: 1611 | Diskuse

Filip Fuchs

Nářky kolegů podnikatelů vůbec nechápu. Vy jako nemáte žádnou finanční rezervu, nebo co?

Úvodem svého blogu bych se předem omluvil za poněkud ostřejší tón jeho nadpisu, ale nemohu si pomoci. Ač chápu, že stávající situace kolem pandemie COVID-19 citelně doléhá na mnohé podnikatele a firmy, za svým názorem si stojím.

6.4.2020 v 13:13 | Karma článku: 47.10 | Přečteno: 24288 | Diskuse

Filip Fuchs

Čeští a moravští frotéři se bouří: "Pane premiére Babiši, ihned odvolejte nouzový stav!"

Patrně si to málokdo z vás uvědomuje, ale již několik týdnů trvajícím nouzovým stavem, vyhlášeným na celém území ČR, trpí kromě tisíců našich firem, podnikatelů a drobných živnostníků i desetitisíce českých a moravských frotérů.

2.4.2020 v 14:14 | Karma článku: 28.02 | Přečteno: 1958 | Diskuse

Filip Fuchs

Neuvěřitelně smolný příběh studenta z Olomouce: "Koronavirus mě dohnal až k zoufalství!"

Pokud by se uděloval jakýsi pomyslný titul Smolař roku, tím nejžhavějším kandidátem na něj by se bezpochyby stal Tomáš K., 23letý vysokoškolský student filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Ostatně, posuďte sami.

21.3.2020 v 13:13 | Karma článku: 30.07 | Přečteno: 1704 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Tichý(Bnj)

Proč současný systém (matrix) odmítá jednoduchost?

Protože je založen na složitosti. Díky ní může udržovat chaos. Díky tomu může úzká vrstva lidí ovládat druhé lidi a přivlastnit si zisky.

3.6.2020 v 16:00 | Karma článku: 9.44 | Přečteno: 116 | Diskuse

Jan Pražák

Já se za ty svý velký vytahaný prsa nestydím!

„Honzo, neskočil bys se mnou po práci na kafe? Potřebuju si ověřit, jestli jsem v týhle moderní době ještě pořád normální.“ Maruščina otázka mě sice trochu zaskočila, ale rád jsem souhlasil a těšil se, čím mě tentokrát překvapí.

3.6.2020 v 14:37 | Karma článku: 20.27 | Přečteno: 473 | Diskuse

Karel Trčálek

Bůh není tajemství, pane Halíku! Věroučná polemika s Mistrem Tomášem Halíkem

Mistr Tomáš Halík včera oslavil narozeniny a tak jsem si řekl, že u této příležitosti napadnu jeho základní tezi, kterou hlásá ve svých blasfemických spisech

2.6.2020 v 18:26 | Karma článku: 17.48 | Přečteno: 739 | Diskuse

František Skopal

Víra už nestačí! Je potřeba přesvědčení!

Začnu krátkým poučným příběhem: Velmi dlouho nepršelo a místní farář vyzval vesničany, aby přišli do kostela a modlili se za déšť.

2.6.2020 v 15:55 | Karma článku: 11.38 | Přečteno: 347 | Diskuse

David Gruber

Angličtina se vyvíjí ke genderové dokonalosti

Tak podle instrukce OSN se už prý nemá hasičovi říkat fireman, ale firefighter. A odzvání congressmanům, protože to propříště budou legislators, tedy legislátoři. A co byste použili místo girlfriend/boyfriend? No přece – partner.

2.6.2020 v 13:09 | Karma článku: 33.20 | Přečteno: 1225 | Diskuse
Počet článků 208 Celková karma 33.72 Průměrná čtenost 3590

Už vím, co všechno pro mě znamenáte, jak moc jste pro mě důležití a jak moc vás mám rád, vážení čtenáři a blogeři. Motto: Váš úsměv = moje radost a odměna.

Najdete na iDNES.cz