Láska na blogu iDNES.cz: Bloger Aleš se zamiloval do blogerky Radky. Gratulujeme!

6. 09. 2018 13:13:13
"Hele Marku, víš to, že mě s tím už začínáš pěkně štvát?!" rozkřikl se rozezleně Aleš (Presler) na svého nejlepšího kamaráda a kolegu z blogu iDNES.cz Marka (Valička) a pokračoval.

"Jak ti to už mám, sakra, vysvětlit, že vstoupit do KSČM a kandidovat za ni v komunálních volbách je naprostá šílenost!" rozčiloval se nasupený Aleš, ale Marek stále trval na svém.

"Máš to marné, Aleši. Se mnou zkrátka nehneš, jsem už napevno rozhodnutý," odvětil rázně Marek a s neskrývaným zalíbením začal listovat v propagační brožuře místní organizace KSČM.

"Ty jsi vážně kůň, Marku. Takže já, bývalý disident, který za komárů několikrát seděl v báni, budu mít za nejlepšího kámoše komunistu, to všechno v roce 2018, skoro třicet let od Listopadu! To je tedy vážně něco, to ti povím."

"Stýská se mi po kubánských pomerančích, Aleši. Víš, jak moc jsem je miloval? Víš to? Nevíš. Tak vidíš," vysvětloval smutně Marek.

"Po kubánských pomerančích? Zešílel jsi? Vždyť se nedaly žrát, proboha!"

"Ale mně moc chutnaly, miloval jsem je! Dokážeš tohle pochopit? A vůbec, tuhle debatu definitivně končím. Přihlášku jsem už stejně odeslal a hned zítra si jdu vyzvednout stranickou legitimaci!" konstatoval rázně Marek se znatelnou pýchou ve svém hlase.

"Čau kluci, co tady spolu řešíte?" kde se vzala tu se vzala Radka (Kielbergerová), Markova nejlepší kamarádka a též jeho kolegyně z blogu iDNES.cz.

"Ahoj Radko. Ale... už vlastně nic," řekl Marek a pokračoval: "Hele Radko, znáš ty vlastně tady Aleše?"

"A měla bych?"

"Asi ano, on je totiž také bloger na iDNES.cz. Jako my dva, víš?"

"Aha, tak to je super. Radka, těší mě."

"Aleš Presler, rád Vás poznávám, Radko."

Radka se náhle zarazila: "Počkat, počkat, říkal jste Aleš... Presler?"

"Ano, co Vás na tom tak udivilo?" usmál se Aleš na Radku a z výrazu v jeho očích bylo zřejmé, že mu Radka není zase až tak lhostejná...

"No, já jenom, že...," vyhrkla Radka, z kabelky vyndala dvě knihy a pokračovala: "Já jenom, že Vás aktuálně nejspíš... čtu! BEATLES SE STEJNĚ ROZPADLI a... PĚNA! Napsal jste je Vy, ne?!" vykřikla vítězoslavně Radka a šermovala před Alešem jeho dvěma knihami, které v mládí napsal.

"No jistě, ty jsou ode mě," usmál se Aleš a letmo se dotkl Radčiny ruky. Radka se na chvíli začervenala. Ani jí totiž nebyl Aleš lhostejný...

"Jsou to naprosto úžasné knížky, Aleši. Nemohu se od nich odtrhnout, opravdu se Vám moc povedly, jste skvělý," zahrnovala Radka svými komplimenty Aleše. "A pracujete teď na něčem novém?"

"Samozřejmě, že ano," řekl hrdě Aleš. "Právě nyní dokončuji monografii o Waldemaru Matuškovi a na podzim začínám pracovat na monografii o Janu Werichovi. Jsou to moji největší oblíbenci."

"Opravdu? Představte si, že moji také! To je úžasné, jak moc společného toho spolu máme, viďte Aleši? Víte, že bych si uměla představit nás dva jako partnerský pár?" zasnila se Radka a pohladila Aleše po tváři. Ten učinil totéž...

V tom se ale do jejich hovoru vmísil Marek: "Hele lidi, podívejte, kdo to támhle jde. Marián (Béreš)! Mariáne, Mariáne, tady jsme!" volal Marek na svého známého, který se k nim pomalu přibližoval, přičemž po svém pravém boku si vedl svou novou milenku Hanku (Vlkovou) a po levém boku druhou ze svých aktuálních milenek Jitku (Přikrylovou), blogerku iDNES.cz.

"Zdar, bando!" zahlaholil Marián. "To jsou moje nové kočky, Hanka a Jitka, to koukáte, co?"

"To tedy ano, jsou nádherné, Mariáne. Ale tys to se ženskýma vždycky uměl," řekl uznale Marek.

"Jééé, Mariáne," ozvala se náhle Jitka a ukázala směrem přes ulici. "Podívej, kdo k nám právě jde, to je přece Tereza (Janků), adminka z iDNESu! Viď, že s ní mohu prohodit pár slov?"

"Ale to víš, že ano. Co bys nemohla. Ale brzy se mi vrať," řekl Marián a dlouze Jitku políbil přímo na její ústa. Jitka hned nato odběhla vstříc Tereze, mimochodem, své aktuálně nejlepší a největší kamarádce. Obě děvčata si doslova padla kolem ramen, skutečně jenom málokdy se vidí tak pevné a vřelé přátelství, jaké k sobě chovají právě tyto dvě ženy. Adminka a blogerka, kdo by to byl řekl, že? Dlouho, předlouho se od sebe nemohly odtrhnout, jejich objetí trvalo snad celou věčnost. V rychlosti spolu ještě stihly probrat Jitčin nový projekt, její internetový magazín, na jehož vzniku se měrou vrchovatou podílela právě Tereza...

To už se ale z dálky blížila tramvaj číslo 26, na kterou shodou okolností všichni - tedy Marek, Aleš, Radka, Marián, Jitka, Hanka a Tereza čekali a co čert nechtěl, tramvaj neřídil nikdo jiný, než... Pavel (Hewlit)! Bloger z iDNES.cz. A aby toho nebylo málo, v tramvaji hned vedle něho stál jeho nejlepší a dlouholetý kamarád, David (Vlk), taktéž bloger z iDNES.cz! Davidovi se v Praze na letišti "zasekla" dodávka kachliček ze Španělska do jeho koupelnového studia a tak si pro ně musel zajet z Moravy až přímo do Prahy. Při té příležitosti neopomněl navštívit svého nejlepšího kamaráda Pavla, na kterém, mimochodem, nejvíce obdivuje jeho "květnatý" písemný projev, ať již v diskuzích, nebo přímo v jeho blozích. Slovo dalo slovo, oba kamarádi se sešli již brzy ráno ve vozovně a měli si toho spolu tolik co říci, že celou trasu tramvaje číslo 26 absolvoval David s Pavlem hned osmkrát a stále neměl dost! Na málo frekventovaných úsecích trasy nechal Pavel Davida dokonce celou tramvaj řídit! Tomu se tedy říká opravdová vzájemná důvěra, všechna čest.

Poté, co se všichni přátelé, známí a kolegové z blogu iDNES.cz pozdravili s Pavlem a Davidem, nastoupili do tramvaje. Ta se hned vzápětí nato dala do pohybu. Její cesta však netrvala dlouho. Nechybělo totiž mnoho a mohlo dojít k tragédii!

"No, podívejte se na toho vola, kamarádi. To je neskutečný!" vykřikl Pavel na celou tramvaj a rukou ukazoval směrem k řidiči, který mu svým vozem po naprosto nepochopitelném manévru zatarasil cestu. "Hele strejdo, co to tady v tom svým obstarožním kočáru předvádíte? Nebýt mojí rychlé reakce, mohl s Vámi být už ámen," volal Pavel směrem k silničnímu pirátovi, když v tom se zarazil: "Proboha, vždyť to je... to je... Jirka (Hermánek)!" A skutečně, za volantem postaršího, ovšem stále velice zachovalého bavoráku, neseděl nikdo jiný, než bloger iDNES.cz, pan Jiří.

"Zdar, Pavle!" křičel Jirka samou radostí z toho, že se podruhé narodil. "No, co by? Po 130 hodinách non stop strávených na diskuzích na blogu mi už pěkně vytrávilo, takže teď jedeme s manželkou na nákup do Tesca!"

Autor: Filip Fuchs | čtvrtek 6.9.2018 13:13 | karma článku: 30.40 | přečteno: 1257x


Další články blogera

Filip Fuchs

98letá stařenka obvinila 99letého penzistu. Před 93 lety ji proti její vůli políbil!

Že má kampaň Me Too opravdu velký smysl a jak moc je důležitá, to dokazuje nejnovější případ z amerického města Lincoln, ležícího v centrální části USA, ve státě Nebraska.

24.9.2018 v 13:13 | Karma článku: 47.54 | Přečteno: 9952 | Diskuse

Filip Fuchs

Co Daniel Křetínský netušil...

"Šéfová bohužel nedorazí, stále ji trápí ten kašel, navíc se jí k němu přidala horečka. Dnes to tedy budeme muset zvládnout pouze ve dvou."

29.8.2017 v 13:13 | Karma článku: 22.15 | Přečteno: 1132 | Diskuse

Filip Fuchs

Hurá, banka nám schválila půjčku! Jde se nakupovat!

"Tak to máme přiklepnuté, miláčku. Tu půjčku nám dnes odpoledne konečně schválili. Peníze budeme mít na účtu hned zítra ráno!"

18.7.2017 v 13:13 | Karma článku: 33.79 | Přečteno: 3544 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Otakar Vagner

Malta 2. : Autobusy, opuncie, Mdina

Jak už jsem v minulém dílu uvedl, je tomu zhruba měsíc, kdy jsem v rámci dovolené navštívil ostrov Malta. Rozlohou je sice ostrov menší, než jsem očekával, ale díky bohaté historii a množství památek je opravdu na co se koukat.

20.10.2018 v 8:00 | Karma článku: 6.84 | Přečteno: 129 | Diskuse

Jana Slaninová

Den kdy zmizeli politici

Jedno ráno seděl investigativní novinář Mojmír u svého laptopu a hryzal si palec na pravé ruce. Popravdě už začínal panikařit. Už od půlnoci se u jednoho jím sledovaného politika nic nedělo!

19.10.2018 v 19:00 | Karma článku: 13.46 | Přečteno: 268 | Diskuse

Pavel Hewlit

Spáleniště lidských duší – a ztracený zázrak umírání

Kdysi jsem blíže "studoval" určité téma spojené s temnější stránkou našich dějin – na tak dávných, přesto již zapomínaných. Není divu. Plácáme se v nezajímavém dnešku a dojíme ho jako dávno mrtvou krávu.

19.10.2018 v 17:46 | Karma článku: 9.65 | Přečteno: 231 | Diskuse

David Gruber

Kanál Odra-Dunaj vypadá docela proveditelně

Velké dopravní stavby jsou chloubou řádného státu. Důkazem, že v tom státě umějí něco zorganizovat, ukáznit se při provádění, umějí být dostatečně rychlí. Že je tam dost lidí rozumějících matematice a nikoli jen humanitních kecků.

19.10.2018 v 17:05 | Karma článku: 23.17 | Přečteno: 660 | Diskuse

Libuše Palková

Proč je Bůh single?

Mnoho lidí tvrdí, že dnešní trend žít jako singl, a ne v manželském páru, je cestou do pekel. No jo, ale nezačal s tím vlastně sám pán Bůh, když si celá nebesa vyhradil sám pro sebe, místo aby je sdílel s nějakou paní Bohovou?

19.10.2018 v 16:47 | Karma článku: 16.24 | Přečteno: 645 | Diskuse
Počet článků 196 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2843

Už vím, co všechno pro mě znamenáte, jak moc jste pro mě důležití a jak moc vás mám rád, vážení čtenáři a blogeři. Motto: Váš úsměv = moje radost a odměna.

Najdete na iDNES.cz