Otevřený dopis norskému Barnevernu

3. 02. 2016 13:13:13
Vážené sociální pracovnice, vážení sociální pracovníci Barnevernu, jmenuji se Dominik, je mi 11 let, žiji v České republice a bydlím se svými rodiči a prarodiči v našem rodinném domě ve vilové čtvrti v Praze - Klánovicích.

Pravděpodobně již tušíte, kvůli čemu vám píši. Samozřejmě, jde o moje rodiče a prarodiče, respektive o jejich naprosto skandální přístup a chování vůči mně. Obzvláště za poslední rok s nimi zažívám doslova peklo. Však posuďte sami.

Vše začalo loni na jaře, kdy mi můj otec slíbil nový venkovní bazén na zahradě u našeho domu. Nechal mě, abych si ho sám vybral a kladl mi přitom na srdce, ať se v ničem neomezuji, včetně jeho konečné ceny a jeho celkové velikosti. Vybral jsem si tedy pochopitelně ten největší a nejdražší. Délka 25 metrů, šířka 10 metrů, maximální hloubka 5 metrů (moc rád se potápím), samozřejmostí byl protiproud atd, atd. Zřejmě již tušíš, milý Barneverne, jak to nakonec s bazénem dopadlo. Pochopitelně, že mě můj otec podvedl! Místo "pětadvacítky" nechal postavit jenom trapných dvacet metrů na délku a pouhých osm metrů na šířku! Čím mě ale dožral nejvíce, to byla jeho hloubka. Místo slibovaných pěti metrů, jenom ubohé čtyři metry! Chápete to? Takhle sprostě a zákeřně mě obalamutit! Napadá mě, kolik by za to můj otec vyfasoval, kdyby si něco podobného dovolil u vás v Norsku. Rok? Dva roky? Možná i tři roky natvrdo, že?

Tohle se mi tedy přihodilo loni na jaře, milý Barneverne. V létě mě potom pro změnu nepěkně vypekla moje matka. Šlo o naši letní dovolenou, kterou má na starosti právě ona. Jako každé léto došlo i tehdy na její tradiční dotaz: "Dominičku, tak kam bys chtěl letět letos?". Miluji plavání, potápění, rybaření na otevřeném moři, tudíž moje volba byla zcela jasná - buď Madagaskar, nebo alespoň Seychely. Pravděpodobně již opět tušíš, můj milý Barneverne, jak to nakonec s naší rodinnou dovolenou dopadlo. Žádný Madagaskar, žádné Seychely, ale trapný Karibik, konkrétně Dominikánská republika! Síla, co? U vás v Norsku by si moje matka tuhle svou podpásovku asi pěkně odskákala, že? Odhaduji to na takových 18 měsíců nepodmíněně, ale spíše na 24 až 36 měsíců tvrdého žaláře.

Tohle se mi tedy přihodilo v létě. Ovšem korunu celému loňskému roku nasadili moji prarodiče. Zřejmě již opět tušíš, můj milý Barneverne, oč šlo. Pochopitelně, vánoce a s nimi související tradiční předvánoční dotaz mojí babičky a mého dědy: "Tak co bys letos rád dostal od Ježíška, Dominičku?". O novém mobilu, tabletu, PC sestavě, plazmové televizi atd, atd, o tom všem se ti, milý Barneverne, snad ani nebudu rozepisovat, to je již naštěstí samozřejmostí a obvyklým standardem i u nás v ČR. V tomto ohledu můžeš být klidný. Loni jsem si od Ježíška k tomu všemu ale ještě navíc přál vodní skútr, motorku a motorový člun. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem sice pod vánočním stromkem našel skutečně opravdovou novou motorku, skutečně opravdový nový vodní skútr, ale po motorovém člunu, ani vidu ani slechu! Že prý na něj děda v tom předvánočním shonu zapomněl, snažila se ho omluvit babička. Chápete to? Děda má za úkol koupit mi pouhé tři dárky nad rámec obvyklého vánočního standardu a stejně to zpacká! Ten by to u vás v Norsku asi pěkně schytal, že? Vzhledem k jeho již relativně pokročilému věku bych to pro něho odhadoval rovnou na doživotí!

Jak vidíš sám, můj milý Barneverne, je to opravdové peklo, kterým jsem nucen díky svým rodičům a prarodičům dnes a denně procházet. Bohužel, tady u nás v ČR se spravedlnosti pravděpodobně nedovolám. Psal jsem sice už paní Šabatové i panu Dienstbierovi, ale s oběma je to na dlouhé lokte. Že prý se to musí určitě důkladně prošetřit, to každopádně ano, ale že to není vůbec jednoduché, že to nějakou dobu potrvá a kdesi cosi. To ty, můj milý Barneverne, v obdobných případech konáš okamžitě a rázně, tak aby se dotyčnému týranému dítěti nemohla již další příkoří ze strany jeho rodičů a prarodičů dít.

A právě proto mám pro tebe následující návrh. Letos v květnu totiž já a celá moje rodina vyrážíme k vám do Norska rybařit. Otec mi sice slíbil, že mi nakoupí špičkové rybářské náčiní, ale ty i já již moc dobře víme, jak to nakonec dopadne. Určitě mě zase odbyde nějakým laciným šuntem za sto tisíc korun apod. Jako bych ho už neznal, šetřílka jednoho... Děda mi sice také už ten slíbený motorový člun dodatečně koupil, abych ho právě u vás v Norsku mohl poprvé vyzkoušet, ale jak ho znám, určitě to zase celé poplete a z projížďky nakonec nic nebude.

Zkrátka a dobře, můj milý Barneverne, navrhuji ti již nyní dohodnout se spolu předběžně na tom, že jakmile překročíme vaše hranice a ocitneme se u vás v Norsku, telefonicky se vám ozvu, vy si pro mě obratem přijedete a jednou provždy mě tak vysvobodíte z područí této mojí vypečené rodinky.

Uznej přece sám, můj milý Barneverne, že tohle už fakt není k žití!

S přáním brzkého shledání

Dominik (11 let), Praha - Klánovice, Česká republika

Autor: Filip Fuchs | středa 3.2.2016 13:13 | karma článku: 33.14 | přečteno: 1242x

Další články blogera

Filip Fuchs

Rozhodnuto! Pošťačkou roku 2018 se stala Anna Neoblomná. Prodala 395 000 stíracích losů!

Rok se s rokem sešel a Česká pošta opět oceňovala svoje nejlepší zaměstnance. A stejně jako v předchozích letech, tak se ani letos žádné překvapení nekonalo. Již popatnácté v řadě si vítězství odnesla paní Anna Neoblomná z Prahy.

4.3.2019 v 13:13 | Karma článku: 45.01 | Přečteno: 7054 | Diskuse

Filip Fuchs

Otevřený dopis Ramiho Maleka (Bohemian Rhapsody) blogerovi iDNES.cz Davidu Vlkovi

Milý Davide, zdravím Tě z Los Angeles! Asi tušíš, že toho mám teď, nedlouho po Oscarech, až nad hlavu, ale na Tvůj blog si udělám čas vždycky. To je prostě moje srdcovka! Však se také spolu známe už nějaký ten pátek, ne?

1.3.2019 v 13:13 | Karma článku: 34.01 | Přečteno: 1891 | Diskuse

Filip Fuchs

Moje přiznání: Za účast na demonstraci k 17. listopadu jsem dostal zaplaceno 2 500 Kč!

Upozornění autora: Vážení čtenáři, tento blog neberte, prosím, vážně. K žádné z událostí, uvedených v něm, nikdy nedošlo. Jde o satirickou, ironicky myšlenou a s nadsázkou psanou fikci, jejímž cílem bylo pobavit, nikoliv uškodit.

19.11.2018 v 13:13 | Karma článku: 49.12 | Přečteno: 110626 | Diskuse

Filip Fuchs

Jak šel čas s Andrejem Babišem: Výběr z novinových titulků (únor 2019 - únor 2022)

4.2. 2019 Nově jmenovaný ministr vnitra ve vládě Andreje Babiše, Tomio Okamura, navrhuje zakázat prodej a používání brýlí se zabudovanou skrytou kamerou na celém území ČR

15.11.2018 v 13:13 | Karma článku: 36.04 | Přečteno: 3149 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Tomášek

Zatčení v Nezamyslicích 1941

Pro mlynářskou rodinu Stratilových z Uherského Brodu znamenala zásadní osudový zlom okupace za druhé světové války. Není bez zajímavosti, že tato rodina byla spřízněna s rodinou pozdějšího generála a prezidenta Ludvíka Svobody.

26.5.2019 v 4:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 15 | Diskuse

Jan Andrle

Noc s Hajajou

Už jsem nebyl nejmladší, ale tělo ještě sloužilo, tak jsem si chtěl užívat života. Čerstvě osamocen, eufemisticky řečeno svobodný (ale se závazky). No, co by kdo mohl namítat!

25.5.2019 v 23:02 | Karma článku: 5.54 | Přečteno: 95 | Diskuse

Beata Krusic

Je pan Šarapatka ubožák?

Miloš Zeman, kromě jiného - (nyní tiskem propíraného), řekl před dvěma lety v pořadu Jaromíra Soukupa - šéfa TV Barrandov, že je pan Zdeněk Šarapatka ubožák. J. Soukup zmínil, že on sám jej z TV Barrandov kdysi vyhodil.

25.5.2019 v 21:35 | Karma článku: 17.48 | Přečteno: 521 | Diskuse

Olča Vodová

kvůli tvému básnění

(nekupuji noviny a šetrným pohybem otevírám svůj notebook aby se nepoztrácela písmenka tvých myšlenek a pocitů)

25.5.2019 v 18:43 | Karma článku: 8.13 | Přečteno: 111 | Diskuse

David Vlk

Prodloužíme vám penis. Značka levně.

Taky Vám furt chodí ty emaily na zázračné přípravky, co prodlužují penis? Já to mám obden v došlé poště.

25.5.2019 v 18:35 | Karma článku: 25.79 | Přečteno: 872 | Diskuse
Počet článků 201 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3533

Už vím, co všechno pro mě znamenáte, jak moc jste pro mě důležití a jak moc vás mám rád, vážení čtenáři a blogeři. Motto: Váš úsměv = moje radost a odměna.

Najdete na iDNES.cz